Klub

  • Sponsor tytularny w sezonie 2013/2014 S.P.H. Credo – Jacek Bogusławski
  • Grzegorz Graczyk – prezes,
  • Maciej Konert – trener pierwszej drużyny,
  • Mateusz Kostecki – trener drużyny juniorów,
  • Grzegorz Hoppe – dyrektor ds. medycznych,
  • Paweł Omuller – kierownik drużyny,

Pomysł założenia klubu futsalowego w Pile powstał już dwa lata temu, w momencie, gdy w naszym mieście bito rekord Guinnessa w najdłuższym meczu piłki nożnej halowej. W tamtym wydarzeniu udział wzięli m.in. Patryk Suracki, Karol Karnowski, Łukasz Stasicki, Marcin Wojtania oraz Krzysztof Kuźmicz. Ta piątka, uzupełniona jeszcze o Grzegorza Hoppe postanowiła w tym roku odświeżyć plany sprzed dwóch lat i założyć profesjonalny klub, który mógłby reprezentować nasze miasto w rozgrywkach ogólnopolskich.

Z rekordem Guinnessa związane są także dwie inne osoby, które teraz biorą czynny udział w tworzeniu nowego klubu. To Radny Jacek Bogusławski oraz Krystian Pęski. Obaj dwa lata temu wspomagali drużyny walczące o pobicie rekordu, a teraz zdecydowali się także na wsparcie klubu. Tym razem sponsorem tytularnym została firma SPH Credo, stąd nazwa klubu KS Credo Futsal Piła.

W czasie gdy trwały poszukiwania sponsorów, działacze odbywali także spotkania organizacyjne. Jedno z nich miało miejsce w Zielonej Górze, gdzie doszło do konfrontacji z przedstawicielami innych drużyn szykujących się do walki na drugoligowych boiskach. Dziś wiemy już, że rywalami pilan będą drużyny z Obornik, Poznania, Mosiny, Kostrzyna nad Odrą, Skwierzyny, Polkowic, Żar i Zielonej Góry.

Naszych zawodników do batalii przeciwko tym rywalom poprowadzi najlepszy trener młodego pokolenia z naszego miasta, a więc Karol Skiba. Jego zakontraktowanie było kolejnym znakiem, że plan budowy sportowej potęgi w Pile zmierza w odpowiednim kierunku. Drużyny nie byłoby jednak, gdyby nie klasowi zawodnicy. W przyszłym sezonie na parkiecie zobaczymy najlepszych graczy z Piły, których wyselekcjonował właśnie trener Karol Skiba.