Mokasyny żeglarskie

Mokasyny żeglarskie czy warto je wybrać na jacht?

mokasyny żeglarskie

Mokasyny żeglarskie - jakie mają cechy i czy warto w nie zainwestować?

Obuwie noszone przez miłośników żeglarstwa często stają się inspiracją dla projektantów obuwia męskiego. W pierwszej chwili taki rodzaj obuwia kojarzy się ze zwyczajnym jasnym obuwiem na cienkiej podeszwie, które żeglarze zakładają do biało-niebieskiej koszulki w poziome paski przed wejściem na jacht. Jednak nowoczesne mokasyny żeglarskie bardzo często są wysokiej jakości obuwiem sportowym lub wyjątkowo stylowym elementem mody męskiej. Jakie buty warto założyć decydując się na czarter jachtu?

Buty pod żagle

Niezależnie w jakiej sytuacji je nosimy cechą mokasynów jest to, że nosi się je na gołe stopy. W pobytu na żaglówce zazwyczaj bardzo często zdejmuje się i ściąga obuwie, więc brak konieczności zakładania skarpetek jest bardzo wygodny. mokasyny żeglarskie powinny bardzo dobrze trzymać bosą stopę żeby żeglarz mógł sprawnie działać na jachcie. Najlepiej żeby były uszyte z miękkiego materiału dobrej jakości, który nie powoduje otarć i odparzeń. Równie ważne jest, aby buty umożliwiały komfortowe poruszanie się po pokładzie, w tym na wykonywanie gwałtownych ruchów w nagłych sytuacjach. Najskuteczniej pomaga w tym podeszwa vibram, która posiada właściwości antypoślizgowe i jest bardzo trwała.

Buty na wysokie temperatury

Możliwość noszenia mokasynów na gołą stopę jest bardzo przydatne przy wysokich temperaturach w sytuacjach kiedy trzeba wyglądać elegancko. mokasyny męskie są nieodłącznym elementem letnich eleganckich stylizacji. Idealnie nadają się na popołudniowe przyjęcie w ogrodzie w samym środku lata, na które czasem nie wypada założyć koszulki polo i sportowego obuwia. Bardzo często, ze względu na upał, trudno jest wytrzymać w klasycznym garniturze i koszuli z krawatem. Wtedy najlepszym rozwiązaniem stają się ubrania z lnu - marynarka, koszula, spodnie - w naturalnych, jasnych kolorach. Taki przewiewny materiał zapewnia komfort nawet w tropikalnych warunkach pogodowych. Dopełnieniem takiego stroju mogą być mokasyny z naturalnej skóry lub zamszu, najlepiej w kolorze brązowym, ciemnobeżowym lub granatowym. Mokasyny powinny znaleźć się w letnim zestawie obuwia zarówno aktywnych żeglarzy jak i prawdziwych elegantów.

mokasyny żeglarskieczarter jachtupodeszwa vibrammokasyny męskie