Czarter na jezioraku

Spływy Wdą

Spływy Wdą to super przygoda i wiele atrakcji

spływy wdą

Spływy Wdą i innymi kaszubskimi rzekami

Fakt, że stres jest zmorą XXI wieku dla nikogo nie jest zaskoczeniem. Zaangażowanie w pracę, życie rodzinne, każdy element naszego życia, jeśli ma zapewniać spełnienie oraz poczucie sensu, wiąże się niestety z narażeniem naszej psychiki na napięcia. Tego zjawiska nie da się zatrzymać, jednak dla utrzymania odpowiedniej higieny umysłu konieczne jest, przynajmniej raz do roku, oderwanie się od pędu życia. W odrzuceniu stresu mogą pomóc spływy Wdą. Uchwycenie powabu ulotnej chwili jest najłatwiejsze na łonie natury. Może więc warto spróbować, czy kajaki na Kaszubach nie będą tym, co przywróci wewnętrzną równowagę?

Kaszuby

Kaszuby, region, który jest częścią Pomorza Gdańskiego, jest w dużej mierze nieodkryty przez turystów. Przez to mamy gwarancję, że płynąc na cicho szemrzącej rzece naszego odpoczynku nie zakłócą krzykliwe dźwięki dobiegające z pełnych knajp. Agresywna kolorystyka wszędobylskich banerów reklamowych nie zakłóci naszego relaksu. Kaszubskie rzeki bez wątpienia mają do zaoferowania spokój, którego nie doświadczy się w żadnym innym rejonie Polski. Spływy kajakowe Kaszuby takie jak Spływy Wdą będą wspaniałą okazją, by przy odrobinie szczęścia po raz pierwszy w życiu zobaczyć na żywo sarnę, borsuka, lisa czy jenota. Te zwierzęta doskonale czują się w kaszubskim ekosystemie, gdzie połacie lasów przeplatają się z łąkami i polami.

Wiele atrakcji w okolicach rzeki Wdy

Jednak jadąc na Kaszuby spływy kajakowe nie wyczerpują atrakcji, jakie zapewnia region Güntera Grassa. Jest to miejsce o bardzo bogatej kulturze i tradycji nieznanej w żadnym innym miejscu na świecie. Po przyjeździe stoi przed nami możliwość wsłuchania się w regionalny język, poznania zwyczajów i rytuałów, które są kultywowane w niezmiennej formie od setek lat. Jest to też doskonałe miejsce do zorganizowania czegoś takiego jak spływy kajakowe dla firm.

Doświadczenie historii

Niepowtarzalne uczucie doświadczenia historii i próby zrozumienia życia wcześniejszych pokoleń pozwoli oderwać się od codziennych obowiązków. Zanurzenie się w lekturze Wiatru od morza Stefana Żeromskiego, traktującej o tym regionie Polski, oraz skosztowanie regionalnych produktów zapewni zdrowy wypoczynek i naładuje baterie. Kiedy więc nasz sprzęt otrzyma z powrotem wypożyczalnia kajaków kaszuby dopiero zaczną otwierać przed nami swoje podwoje. Wszystkie te elementy sprawiają, że nie pozostaje nic innego jak ustalić termin i rozkoszować się idyllicznym urlopem.

spływy wdąkajaki na kaszubachkaszubykaszubskie rzekispływy kajakowe kaszubyspływy wdąkaszuby spływy kajakowespływy kajakowe dla firmwypożyczalnia kajaków kaszuby

Powiązane wpisy

Spływy kajakowe Kaszuby

Udany wypoczynek to spływy kajakowe Kaszuby

Mokasyny żeglarskie

Mokasyny żeglarskie czy warto je wybrać na jacht?

Czarter jachtów Iława

Czarter jachtów Iława - aktywny odpoczynek

Wejście na Gerlach czy kajaki?

Spływ kajakiem czy wejście na Gerlach - co wybrać?

Mapa Tatr czy mapa kajakowa?

Czy mapa Tatr jest tym samym co mapa kajakowa?